Je docela možné, že někdo žije v Moravské Třebové již desetiletí, ale nikdy neměl možnost podívat se do míst, která jsou sice v samotném centru, avšak jsou uzavřená, tajemná a pro dobrodružné či romantické duše.

Jedním z takových míst je i farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nalezneme jistě mnoho příležitostí, jak se dostat do chrámové lodi, výjimečně do sakristie nebo na kůr. Ale do krypty Lorety? Na půdu? Na věž?

Ve fotogalerii, která je pod tímto článkem, vás nechám nahlédnout do těchto zákoutí kostela.

Fotografie jsem pořídil během několika událostí: Oprava srdce jednoho ze tří zvonů, čištění okapů nad Loretou, během rekonstrukčních prací v Loretě, nebo při soukromém objevování těchto zajímavých míst.