8.9.2017 Ohlášky na neděli 10. září 2017

· Ve středu je PAMÁTKA SV. JANA ZLATOÚSTÉHO, biskupa a učitele církve.

· Ve čtvrtek je SVÁTEK POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE. Mše sv. bude v 16 hodin ve hřbitovním kostele na Křížovém vrchu (večerní mše sv. v 18 hod. už nebude).

· V pátek je PAMÁTKA PANNY MARIE BOLESTNÉ.

· V sobotu je PAMÁTKA SV. LUDMILY, mučednice.

· V sobotu vás zveme na 2. ročník Archandělské pouti do Rozstání. Odchod pěších poutníků od kláštera v M.Třebové bude ve 12 hodin. Mše sv. v Rozstání bude v 16 hod.

· Na základě prosby Městské policie oznamujeme, že podle stávajících platných předpisů se smí před klášterem a kostelem na Svitavské ulici pouze zastavit za účelem nastoupení či vystoupení osob, a to vedle červeného pruhu pro cyklisty. Stání není povoleno, vozidlo musí zaparkovat mimo zmiňovaný úsek. Při nedodržení předpisů bude stání aut vedle kláštera pokutováno.

1.9.2017 Ohlášky na neděli 3. září 2017

· V pondělí je SETKÁNÍ SENIORŮ, v 10 hodin v refektáři kláštera.

· Oficiální předávka farnosti Staré Město se uskuteční v pondělí 4. 9. v 16 hodin při mimořádné mši sv. v kostele ve Starém Městě za účasti P. Lukáše, P. Cypriána a děkana P. Václava Doláka. Všichni jste srdečně zváni.

· V pátek je SVÁTEK NAROZENÍ PANNY MARIE.

1.9.2017 Ohlášky na neděli 27. 8. 2017

V pondělí je PAMÁTKA SV. AUGUSTINA, biskupa a učitele církve.

V úterý je PAMÁTKA UMUČENÍ SV. JANA KŘTITELE.

V sobotu 2. září v 18 hodin vás zveme na děkovnou mši sv. s P. Lukášem ve františkánském kostele. Zároveň přivítáme nového františkánského bratra P. Cypriána. Po mši vás zveme na agape v refektáři kláštera. Prosíme o přispění na agape vašimi dobrotami (sladkými i slanými), nosit je můžete v sobotu od 16 hodin do kláštera.

Ohlašujeme, že v sobotu 2. 9. 2017 v 11 hodin přijmou v kostele sv. Barbory v Zábřeze Svátost manželství TOMÁŠ DOSTÁL, bytem Moravská Třebová, syn Ludmily a Martina Dostálových a slečna ANNA DOMLUVILOVÁ, bytem Rájec, dcera Věry a Josefa Domluvilových.

Oficiální předání farnosti Staré Město se uskuteční v pondělí 4. 9. v 16 hodin při mimořádné mši sv. v kostele ve Starém Městě za účasti P. Lukáše, P. Cypriána a děkana P. Václava Doláka. Všichni jste srdečně zváni.

3.8.2017 Ohlášky na neděli 6. srpna 2017

Svátek Proměnění Páně

V pondělí bude v refektáři kláštera v 10 hodin SETKÁNÍ SENIORŮ.

V úterý je PAMÁTKA SV. DOMINIKA, kněze.

Ve středu je SVÁTEK SV. BENEDIKTY OD KŘÍŽE, panny a mučednice, patronky Evropy.

Ve čtvrtek je SVÁTEK SV. VAVŘINCE, mučedníka.

V pátek je PAMÁTKA SV. KLÁRY, panny.

Příští neděli oslavíme SLAVNOST NANEBEVZETÍ PANNY MARIE, obě mše sv. v 8 i v 11 hodin budou ve farním kostele. V 15 hodin bude následovat slavnostní požehnání a po něm vás zveme na posezení na farní zahradu. Pokud chcete přispět nějakými dobrotami, můžete je nosit během soboty a neděle na faru (Zdeňka Lišková). Děkujeme.

28.7.2017 Ohlášky na neděli 30. července 2017

V pondělí je PAMÁTKA SV. IGNÁCE Z LOYOLY, kněze.

V úterý je PAMÁTKA SV. ALFONSA Z LIGUORI, biskupa a učitele církve.

Tento týden, tj. od 31.7., bude ÚTERNÍ i STŘEDEČNÍ MŠE SV. V KLÁŠTERNÍM KOSTELE. V úterý 1.8. je výročí Posvěcení františkánského kostela sv. Josefa. Ve středu 2. 8. je slavnost Porciunkule. V tento den je možné získat plnomocné „Porciunkulové“ odpustky za obvyklých podmínek: návštěva františkánského kostela, modlitba Páně a Vyznání víry, přistoupení ke sv. zpovědi a ke sv. přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce.

V pátek je PAMÁTKA SV. JANA MARIE VIANNEYE, kněze.

V sobotu je ve 14 hodin poutní mše sv. v kapli sv. Rocha v Radišově.

V neděli je SVÁTEK PROMĚNĚNÍ PÁNĚ.

Na letošní farní dovolenou v Beskydech v termínu 5. – 12. 8. jsou volná místa v roubence, kde jsou 2 pokoje, každý s vlastním soc. zařízením. V jednom pokoji jsou samé dámy a mají volné 1 místo, případně 2. místo na přistýlce. V druhém pokoji pánové, kde je volné 1 místo. Bližší informace získáte u Ireny Wölfelové (tel. 724 417 112).